Левски удължи серията си без победа вече на шест мача -

...

“Левски” не успя и срещу последния, от месец не познава победата

" Левски " удължи серията си без победа към този момент на шест мача - последният дуел, в който взе трите точки бе 8 октомври. Днес " сините " се провалиха и против последния в Първа лига, новакът " Спартак " (Варна) - 2:2 край морето.

Те повеждаха на два пъти с голове на Филип Кръстев, само че домакините изравняваха.

" Левски " е на седмо място с 29 точки, колкото имат също " Славия " и " Черно море ". По-рано през днешния ден " белите " биха другия варненски отбор с 1:0 на своя стадион. " Спартак " е финален с 8 точки.

Двубоят на стадиона на " соколите " в морската ни столица стартира забавно - с офанзиви и към двете порти. В 25-ата минута гостите откриха резултата. Хосе Кордоба откри Филип Кръстев, който навлезе в наказателното поле, мина през няколко играчи на домакините и с прекрасен удар от десетина метра вкара за 1:0.

В 42-та минута домакините можеха да изравнят. Здравко Димитров напредна отляво и върна топката към Божидар Васев, който стреля от границата на наказателното поле, само че топката мина настрана от вратата. В 45-та минута още веднъж Здравко Димитров, някогашен футболист на  " сините " (този път в жълто) проби отляво и пусна пас към Мехмед Сабри, който обаче стреля едва и вратарят Пламен Андреев улови топката.

В 48-та минута домакините изравниха резултата след страховит удар на Ивайло Климентов от 20-ина метра, при който топката се отби в напречната греда и тупна зад голлинията.

Само три минути по-късно обаче " Левски " още веднъж поведе в резултата. След центриране на Уелтън в наказателното поле, топката попадна в Роналдо, той я върна към Филип Кръстев - 2:1 за столичани.

В 66-ата минута " играчът на мача " Здравко Димитров центрира от свободен удар в пеналта на " Левски ", Пламен Димов засече неспасяемо топката с глава и изравни за крайното 2:2.

В 83-тата минута вратарят на домакините Иван Дичевски сподели страховит инстикт и съумя да избие топката след рисков удар с глава на Келиан ван Дер Каап. В обстановката " Левски " пропусна да поведе за трети път повече от един път.

В самия край " Спартак " също можеше да осъществя, само че не сполучи.